volejte: 775 295 002

Nákupní košík0

PLCZSK

Jak vybrat luk?

Jak si mám vybrat luk

1) Podle toho si určíte jak dlouhý, nebo silný luk koupíte.Platí, že čím větší osoba tím delší luk. Délka luku se udává v palcích (1“=2,54cm).Další věc, kterou je třeba určit, je síla luku. Sílu udáváme v librách (1lbs=cca0,5kg).Platí, že čím menší sílu máte, tím slabší luk si pořídíte.

2) Jste levák nebo pravákPro leváka je levý luk s označením LH což znamená, že luk drží v pravé ruce a tětivu natahuje levou. Pro praváka je luk pravý s označením RH což znamená, že luk drží v levé a tětivu natahuje pravou.

3) Jaký druh luku? Je jich hned několik.

A. Dlouhé anglické luky - vyrábí sedélkách od 58 palců až do 70 palců. Jsou vhodné pro začátečníky i zkušené střelce a praktikuje se s nimi střelba tzv. Instinktivní (bez mířidel).

 B. Reflexní luky - tato kategorie je spíše téžinstinktivní střelbě nebo i 3D střelbě. Luk lze osadit různými mířidly, základkami šípu a stabilizátory.

 C. Kladkové luky - vyrábí serůzných provedeních. Kladkové luky jsou velmi účinné a s potřebným vybavením osazeným na luku i velmi přesný. Kladkový luk se dá osadit různými mířidly, základkami šípu, stabilizátory a toulcem. Doporučujeme však se s námi o výběru kladkového luku poradit. Je určen především pro dospělé, výrobci se zaměřují též i na děti.

4) Výběr šípu. Závisí na typu, délce luku a délce nátahu. Platí, že k anglickému dlouhému luku jsou vhodné dřevěné šípy. K ostatním druhům luku jsou např. duralové, hliníkové, karbonové, sklolaminátové. Šípy mají parametry délky a tuhosti. Vše závisí na výběru luku. Doporučujeme se s námi poradit, jaké šípy vybrat. S výběrem rádi pomůžeme.

 Pro podrobnější vysvětlení můžete navštívit web kde se dozvíte úplně vše.

http://www.bowhunter.cz/index.php/technika/zaklady/52-vybirame-luk-cast-1