0 ks :
 x 

Jak si mám vybrat luk

1) Podle toho si určíte jak dlouhý, nebo silný luk koupíte.Platí, že čím větší osoba tím delší luk. Délka luku se udává v palcích (1“=2,54cm).Další věc, kterou je třeba určit, je síla luku. Sílu udáváme v librách (1lbs=cca0,5kg).Platí, že čím menší sílu máte, tím slabší luk si pořídíte.

2) Jste levák nebo pravákPro leváka je levý luk s označením LH což znamená, že luk drží v pravé ruce a tětivu natahuje levou. Pro praváka je luk pravý s označením RH což znamená, že luk drží v levé a tětivu natahuje pravou.

3) Jaký druh luku? Je jich hned několik.

A. Dlouhé anglické luky - vyrábí sedélkách od 58 palců až do 70 palců. Jsou vhodné pro začátečníky i zkušené střelce a praktikuje se s nimi střelba tzv. Instinktivní (bez mířidel).

 B. Reflexní luky - tato kategorie je spíše téžinstinktivní střelbě nebo i 3D střelbě. Luk lze osadit různými mířidly, základkami šípu a stabilizátory.

 C. Kladkové luky - vyrábí serůzných provedeních. Kladkové luky jsou velmi účinné a s potřebným vybavením osazeným na luku i velmi přesný. Kladkový luk se dá osadit různými mířidly, základkami šípu, stabilizátory a toulcem. Doporučujeme však se s námi o výběru kladkového luku poradit. Je určen především pro dospělé, výrobci se zaměřují též i na děti.

4) Výběr šípu. Závisí na typu, délce luku a délce nátahu. Platí, že k anglickému dlouhému luku jsou vhodné dřevěné šípy. K ostatním druhům luku jsou např. duralové, hliníkové, karbonové, sklolaminátové. Šípy mají parametry délky a tuhosti. Vše závisí na výběru luku. Doporučujeme se s námi poradit, jaké šípy vybrat. S výběrem rádi pomůžeme.

 Pro podrobnější vysvětlení můžete navštívit web kde se dozvíte úplně vše.

http://www.bowhunter.cz/index.php/technika/zaklady/52-vybirame-luk-cast-1

Prodejce

Roman Schneider

  • Na Pěčonce 2/2162, 710 00 Ostrava
  • +420 775 295 002
  • obchod@epuskohled.cz

Přihlašovací formulář

Zaregistrujte se a získejte výhody

Zaregistrujte si účet ještě dnes a získejte skvělé nabídky a přizpůsobené produkty pouze pro vás.

  • Zabezpečený registrační formulář
  • Data můžete kdykoli aktualizovat
  • Snadné objednávání produktů